Mężcyzna korzysta z programu do fakturowania

Darmowy program do fakturowania – jakie funkcje powinien posiadać?

Posted by

Darmowy program do faktur, który jest efektywny? To możliwe. Ważne, aby obsługiwał wszystkie rodzaje dokumentów sprzedażowych, posiadał solidną bazę klientów i wspomagał rozliczenia.

Decydując się na darmowy program zazwyczaj nie liczymy na wiele. Powierzchownej opinii przeczą fakty, ponieważ wiele bezpłatnych programów to narzędzia przydatne w codziennej pracy, które nie generują dodatkowych kosztów. Jednak każde dobre rozwiązanie powinno spełniać określone kryteria sprawiające, że je za takie uznajemy. Podobnie jest programami do fakturowania.

Wszystkie rodzaje dokumentów w jednym narzędziu

Faktura VAT, marża, proforma, korygująca, dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktura eksportowa, faktura walutowa i paragon. Dobry program do faktur obsłuży je wszystkie i jednocześnie zadba o porządek w dokumentach nadając im odpowiednie statusy. Nawet kiedy korzystamy tylko z części wzorów, to z czasem może okazać się, że przy niektórych transakcjach obsługa pozostałych formularzy jest niezbędna. Warto zatem dysponować programem z funkcją generowania różnych rodzajów dokumentów sprzedaży.

Dane o klientach w jednej bazie danych

Dokumenty z transakcji wymagają informacji o klientach (adresy e- mail, NIP, REGON itp.), dlatego warto zadbać o ich poprawność zapisując je w jednej bazie danych. Dobry program do faktur pomoże dzięki spersonalizowanym CRM-om za zaopatrzonym w szczegółowe informacje i zarządzanym zgodnie z ustalanymi przez siebie standardami . Dzięki temu fakturę wystawimy szybko i bez obaw o pomyłkę.

Dokumenty kontrolne JPK od ręki

Jednolity plik kontrolny stał się już obowiązkiem dotyczącym mikro przedsiębiorców. JPK_VAT to zestaw informacji o transakcjach gospodarczych przesyłanych elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Przy wyborze darmowego programu do faktur warto zatem sprawdzić czy program oferuje taką usługę.

Wsparcie w obsłudze zagranicznych klientów

Transakcje z klientami z zagranicy, które wymagają obsługi dokumentów wielojęzycznych, stają się powoli standardem. Kontakty z kontrahentami zagranicznymi to również rozliczenia w obcej walucie, które dobry program do fakturowania zapewni dzięki automatycznym przeliczeniom kursu zgodnego z tabelą NBP.

Streamsoft Firmino – czyli wszystkie funkcje w jednym narzędziu!

Streamsoft Firmino to działający w przeglądarce program przeznaczony dla mikro i małych firm, który spełnia wymienione cechy bezpłatnego programu do faktur. Dokumenty posortujemy dzięki statusom: wystawiony, zapłacony, częściowo zapłacony, wydrukowany i anulowany. Zaś o szczegóły wizerunkowe zadbamy dzięki nowoczesnym szablonom faktur. Integracja z GUS-em pozwala automatycznie wprowadzać do bazy klientów na podstawie ich numeru NIP. Co więcej dzięki aplikacji Streamsoft Firmino fakturę wystawimy na smartfonie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.