Google Now

Google Now po polsku

Posted by

Można powiedzieć, że w końcu zagościł na naszych telefonach, mówiąc w pełni po polsku. Od teraz rozumie wszystkie komendy, a komunikacja nie przebiega jednostronnie, bo asystent Google potrafi dopytać o wszelkie szczegóły, które są mu potrzebne do wykonania jakiegoś naszego polecenia.

Co to jest Google Now?

Google Now to bardzo inteligentny, osobisty asystent Google, dostępny na smartfonach, posiadających jako system operacyjny – Android. Jest też dostępny dla innych systemów operacyjnych, jak iOS, Windows czy macOS, ale w formie aplikacji do pobrania.

Funkcje asystenta Google

Po rozszerzeniu jego wersji, Polska dołączyła do krajów, które mają asystenta w pełni kompatybilnego z naszym językiem. Na polski rynek, podstawowa wersje językowa została wypuszczona dopiero w 2013r. czyli rok po oficjalnej premierze. Jakie więc funkcje pełni Google Now? Oto najbardziej podstawowe:

  • umiejętność odpowiadania na zadane pytania,
  • wykonywanie poleceń w systemie, jak np. uruchomienie aplikacji,
  • wskazywanie i wyszukiwanie potrzebnych informacji,
  • informowanie użytkownika o ważnych wydarzeniach i rzeczach z jego życia, pod warunkiem, że ma on włączona lokalizację GPS, zapisane hasła wyszukiwań w Google i hasła do poczty gmail.

Czy posiadam Google Now w swoim telefonie?

Jeśli jesteś właścicielem nowego telefonu, tableta czy zegarka, Asystent Google powinien być już zainstalowany. Jednak aby mieć pewność, uruchom aplikację sklepową o nazwie: Sklep Google Play i w wyszukiwarce wpisz frazę ” Google Now”. Jeśli wyświetli Ci się komunikat „Zainstalowało” to znaczy, że jesteś posiadaczem Asystenta Google i nic nie szkodzi na przeszkodzie, byś zaczął z niego korzystać. W przeciwnym wypadku należy kliknąć „Instaluj”.

Pierwsze uruchomienie Google Now

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z asystenta, warto go wypróbować, chociażby z czystej ciekawości. Oto kilka wskazówek dla osób, które robią to po raz pierwszy, bo nawet jeśli zdecydowałeś się go użyć, pasuje go jeszcze w tym telefonie znaleźć. Wystarczy, że przytrzymasz przycisk ekranu głównego i powiesz OK Google. Na ekranie pojawi się asystent, czekający na Twoje komendy. Każdą z nich musisz zacząć od słów: OK Google, a następnie pytasz o co chcesz np.

  • OK Google, co dziś jest grane w kinie Helios?
  • OK Google, ile stopni będzie dziś w Warszawie?
  • OK Google, wyznacz trasę do domu.

Tak naprawdę możesz go zapytać o wszystko i wydać mu każde polecenie, które Twoim zdaniem, będzie on w stanie wykonać.

google now, po polsku,
Źródło: pixabay.com

Dostęp do informacji

Żeby móc w pełni korzystać z funkcji i możliwości, jakie daje nam Google Now, należy w pierwszej kolejności dać asystentowi dostęp do naszych danych. Trzeba również zwrócić uwagę czy sekcja „Przeszukanie telefonu” jest w całości zaznaczona. Dzięki temu, będzie mógł dokładnie generować odpowiedzi i informacje, które będą nas dotyczyć, a których nagle potrzebujemy. Jeśli nie zaznaczysz któregokolwiek z programów, musisz liczyć się z tym, że asystent po prostu nie wykona pewnych poleceń, lub nie będzie znał odpowiedzi.

Daj się poznać!

Google Now od czasu do czasu będzie Cię zaskakiwać, proponując Ci ciekawą muzykę, lekturę czy film. Wszystko to oczywiście w obrębie Twoich zainteresowań. Jeśli jednak nie chcesz, by Twój asystent podsyłał Ci takie treści, możesz na spokojnie zrezygnować z wyświetlania takich rekomendacji. Tak naprawdę, wystarczy tylko kliknąć na trzy pionowe kreski, znajdujące się u góry każdej karty i zaznaczyć opcję: „Nie interesuje mnie artykuł z …”. W miejscu kropek będzie wpisana nazwa strony.

Im dłużej, tym lepiej

Co ciekawe, im dłużej współpracujemy z Google Now, tym lepiej nasz asystent nas zna. Potrafi przeanalizować dane z wielu źródeł i wybrać najtrafniejsze informacje. Brzmi jak z filmów Science-fiction? Trochę takie jest, chociaż do sztucznej inteligencji, jeszcze mu trochę brakuje, np. potrafi zsynchronizować się z gmail’em i przeanalizować nasze maile. Co więcej, jeśli zakupiliśmy jakiś bilet, przypomni nam o terminie lotu czy odjazdu autobusu. Poda również wszystkie niezbędne informacje, jak miejsce odjazdu, miejsce docelowe, a nawet dorzuci informacje o korkach.

Jeśli nie posiadasz Google Now, najwyższy czas go zainstalować!

Źródło:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.